Ana Sayfa
Baner
Ana Sayfa > Hakkımızda > BİLGİLENDİRME METNİ
BİLGİLENDİRME METNİ

"Bildiğiniz üzere bireysel yolla yurt dışından getirilen Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların kayıt altına alınma işleri Abone Kayıt Merkezleri tarafından yapılmakta ve alınan evraklar bir sonraki ayın 20'sine kadar incelenmek üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na gönderilmesi gerekmektedir.

Kayıt işlemi sırasında kişinin şahsen başvurusu, kişiye ait imzalı dilekçesi, kişiye ait pasaport fotokobisi ve cihazın imei numarası bilgilerinin alınması zorunludur .

Bu kapsamda; 2012 yılı içinde yapılan kayıtların incelenmesi sırasında pasaport sahibi kişiler dışında yasal olmayan yollardan yapılan kayıtların yapıldığı tespit edilmiş ve bu kayıtlar Mobil Cihaz Kayıt Sistemi (MCKS)'nde iptal edilerek söz konusu cihazlara ilişkin imei numaraları siyah listeye alınmıştır.

Cihazları siyah listeye alınan vatandaşlar tarafından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Çağrı Merkezini aramaları sonucunda söz konusu kayıt işlemlerinin "www.pasaportkayiti.com" adlı internet adresinde belirtilen irtibat numaraları ile görüşülerek ücret karşılığında yapıldığı bilgisi verilmiştir.

Vatandaşların mağdur olmamaları için, bireysel yolla yurt dışından getirilen Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların kayıt altına alınma işlemlerini GSM Operatörlerine ait Abone Kayıt Merkezlerine yaptırmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Markalar
Ne Düşünüyorlar?

Şirketimizin Sunucuları sanalda veri merkezinde duruyor. Bu sayede sistem odası altyapısı yatırımı yapmak zorunda kalmıyoruz.


İsmail Süner / 7 Gen

12M Bilişim Güvenlik Sistemleri Cyberoam